Boli sme na zaujímavom divadelnom predstavení

21. februára 2018 sme sa zúčastnili na Novej scéne v Bratislave divadelného predstavenia Punk rock.

Autorom tejto hry je anglický dramatik Simon Stephens a hra mala premiéru v r. 2009 v Londýne. Inšpiráciou k napísaniu hry bola streľba na strednej škole v americkom Colorade v r. 1999,  kde dvaja tínedžeri zastrelili 13 ľudí. Hra zachytáva príbeh siedmych sedemnásťročných spolužiakov z jednej triedy, ktorí sa pravidelne stretávajú v školskej knižnici. Autor neskreslene zobrazil správanie sa dnešnej mládeže - šikanovanie, krutosť, cynizmus, vzájomné nepochopenie, stres, rivalitu, závisť. Poukazuje na nedostatok citu a pochopenia zo strany rodičov. Záver hry je šokujúci - plný agresivity a násilia. Hra bola doplnená punk rockovou hudbou, ktorá je vyjadrením vzdoru a hnevu mladých.

Predstavenie študentov zaujalo svohjou témou, pravdivosťou a spontánnosťou, úprimnosťou  a priviedlo ich k zamysleniu sa nad súčasným svetom, jeho ohrozenými morálnymi hodnotami.