Deň Zeme 2016 – Ekohoteláci spolu pre Zem

Do osláv Svetového dňa Zeme, ktorý si verejnosť oficiálne pripomína od roku 1990, sa zapojili po celom svete milióny ľudí. Aj naša škola prostredníctvom klubu Ekohotelák prispela svojou činnosťou ku skrášleniu a zveladeniu školského átria, vyhotovením tematickej nástenky  a účasťou žiakov 1.  a 2. ročníkov v súťaži, ktoré organizuje Strom života.

Organizácia spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo vyhlásila rok 2016 za Medzinárodný rok strukovín. Fazuľa, šošovica, hrach či cícer – tieto plodiny predstavujú dôležitú súčasť nášho jedálnička. Sú bohatým zdrojom rastlinných bielkovín, škrobu, vlákniny, esenciálnych mastných kyselín, vitamínov a minerálnych látok. Obohacujú pôdu o dusík, vďaka čomu sa dá ušetriť na spotrebe priemyselných dusíkatých hnojív.

V týždni od 18. apríla do 22. apríla 2016 sa uskutočnilo veľké jarné upratovanie školského átria a areálu záhradného parku v okolí našej školy venované Dňu Zeme 2016. V záhradnom parku sa čistilo, hrabalo, zametalo, zbierali sa halúzky, vysádzali sa nové drevité porasty, jarné kvietky a zeleň. Ekohoteláci neváhali  a pomohli vlastným úsilím vyčistiť a skrášliť areál našej školy.

Ekohoteláci sa rozhodli počas tohto týždňa urobiť okolie svojej školy krajšie, čistejšie a zároveň byť ohľaduplný k životnému prostrediu.

Z našej upratovacej akcie máme veľkú radosť.