Discgolf

Naši žiaci majú možnosť venovať sa v škole aj alternatívnym športom. Tretiaci si zasúťažili v discgolfe.

Čo je to discgolf?

Discgolf je najpopulárnejšia individuálna hra s lietajúcim tanierom (diskom). Snahou hráča je dosiahnuť cieľ - discgolfový kôš, na čo najmenší počet hodov. Typické ihrisko má 9, 12 alebo 18 jamiek, ktoré sú ukončené takýmto košom.

Hra má podobné pravidlá ako dobre známy loptičkový golf s tým rozdielom, že hráči nemajú pálky a neodpaľujú loptičky, ale hádžu disk. Navyše discgolfové ihrisko vyzerá inak ako golfové, je na ňom oveľa viac stromov a prekážok, ktoré treba pri hodoch obchádzať a prekonávať. Na začiatku hráči hádžu z určeného odhodiska a ďalej vždy pokračujú z miesta, kde zastal ich disk, až kým sa im nepodarí disk hodiť do určeného koša. Skóre hráča na jamke je počet jeho hodov, ktoré potreboval na dosiahnutie koša. Čím menej hodov hráč potreboval, tým lepšie. Tak ako pri golfe, súčasťou discgolfu je aj etiketa. Počas hry hráči zachovávaju ticho a zdržujú sa správania, ktoré môže protihráčov rozptyľovať či znervózňovať.