Ekohoteláci sa zúčastnili seminára "Klenoty slovenskej prírody I"

V dňoch 10. – 12. februára 2017 sa sedem Ekohoteláčiek z prvých ročníkov našej školy: Denisa Nečníková, Monika Havalová, Natália Macharová, Nina Zaťková, Žaneta Pavlovská, Kristína Šimončičová a Martina Ješková sa zúčastnili jedinečného seminára pre stredoškolských študentov v Správe národného parku Malá Fatra vo Varíne, ktorý bol zameraný na osobnostný rozvoj a ochranu životného prostredia.

Počas dvoch dní sa účastníci dozvedeli o svojich silných a slabých stránkach, zoznámili sa s praktickou ochranou prírody, naučili sa pracovať so systémom tvorby webových stránok a naplánovať outdoorové aktivity pre iných žiakov. Pripravená bola aj aktivita zameraná na krajinnú fotografiu.

Seminár bol zároveň príležitosťou na spoznanie iných účastníkov programu Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu. Každý účastník obdržal po absolvovaní semináru certifikát.