Hoax - divadelné predstavenie

Viete, čo je to hoax? Čo sú to dezinformačné médiá? Kde vznikajú falošné správy? Kto ich šíri a prečo? Viete rozlíšiť na nete pravdivé a falošné informácie? Ako klamlivé a účelovo tvorené správy podporujú extrémizmus? Ako extrémistické skupiny využívajú sociálne siete?

Edu-hra HOAX sa venuje téme mediálnej výchovy a extrémizmu a Divadlo Andreja Bagara ju prinieslo pre našich študentov priamo do našej školskej telocvične.

Dnes na ovplyvnenie myslenia ľudí nepotrebujete vlastniť celoštátnu televíziu, stačí vám dobre spravovaný profil na Facebooku.

Hra zobrazuje príbeh dvoch mladých chalanov,  Adama a Sama, ktorí trávia veľa času na sociálnych sieťach, pričom sa zapletú do výziev extrémistickej skupiny. Ich príbeh sa odohráva na pozadí prednášky o hoaxoch.