Informatická súťaž iBobor 2015

V pondelok 9. novembra 2015 sa žiaci 1.D a 1.B triedy už po tretíkrát zapojili do riešenia online úloh informaticej súťaže iBobor. Informatická súťaž Bebras - Informatický bobor vznikla v Litve v roku 2004. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do ďalších európskych krajín. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie /IKT/ u žiakov. Súťaž chce iniciovať v žiakoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

Naši žiaci súťažili v súťažnej kategórii Junior. Súťaž pozostávala z piatich ľahkých, piatich stredne náročných a piatich ťažkých úloh. Na vyriešenie bolo vyhradených 40 minút.

Výsledky súťaže boli zverejnené 18. novembra 2015. K úspešným riešiteľom sa najviac priblížil Andrej Šulka z 1. D triedy, ktorý získal aj najviac bodov spomedzi súťažiacich žiakov z našej školy.