Informatická súťaž iBobor

V pondelok 10. novembra 2014 sa žiaci 1. A a 1. B triedy už druhýkrát zúčastnili informatickej súťaže iBobor.

Informatická súťaž Bebras - Informatický bobor vznikla v Litve v roku 2004. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do ďalších európskych krajín. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u žiakov. Súťaž chce iniciovať v žiakoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

Naši  žiaci súťažili v súťažnej kategórii Junior. Súťaž pozostávala z ľahkých, stredne náročných a ťažkých úloh. Na vyriešenie bolo vyhradených 40 minút.

Medzi najúspešnejších riešiteľov patrili žiaci Michaela Bažíková (1.A), Tomáš Masarik (1.A), Karolína Jendreasová (1.A), Dominika Patayová (1.A), Petra Hlávková (1.B).

Výsledky súťaže boli zverejnené 20. novembra 2014. Z našich súťažiacich žiakov získali najviac bodov a zároveň aj rovnaký počet Michaela Bažíková a Tomáš Masarik. Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme.