Informatická súťaž iBobor

V pondelok  7. novembra 2016 sa žiaci 1. C a 1. D  triedy zúčastnili informatickej súťaže iBobor, do ktorej sa naša škola zapojila už štvrtýkrát.

Informatická súťaž Bebras - Informatický bobor vznikla v Litve v roku 2004. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do ďalších európskych krajín. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u žiakov. Súťaž chce iniciovať v žiakoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

Naši žiaci súťažili v súťažnej kategórii Junior. Súťaž pozostávala z piatich ľahkých, piatich stredne náročných a piatich ťažkých úloh. Na vyriešenie bolo vyhradených 40 minút.

Najviac bodov získala úspešná riešiteľka Radoslava Chudá z 1. C triedy. Úspešnej riešiteľke gratulujeme.

K úspešným riešiteľom podľa dosiahnutého počtu bodov sa  najviac priblížili aj žiačky Barbora Bucalová a Rebeca Remencová z 1. C triedy a Radovan Hejbal z 1. D triedy.