Informatická súťaž iBobor

V pondelok  6. novembra 2017 sa žiaci prvých ročníkov (vždy jedna skupinka z každej triedy) zúčastnili informatickej súťaže iBobor.

V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

Naši žiaci súťažili v súťažnej kategórii Junior. Súťaž pozostávala z piatich ľahkých, piatich stredne náročných a piatich ťažkých úloh. Na vyriešenie bolo vyhradených 40 minút.

Úspešnými riešiteľkami sa stali žiačky z 1. B triedy Denisa Škulecová a Katarína Dulovcová.

Dievčatám srdečne blahoželáme a ostatným žiakom ďakujeme za účasť v súťaži.