Matematický náboj

Náboj je medzinárodná súťaž v rýchlostnom riešení úloh z matematiky, v ktorej proti sebe bojujú päťčlenné tímy študentov jednotlivých stredných škôl. Náboj je organizovaný vždy súčasne v rôznych mestách niekoľkých krajín; na Slovensku sú to Bratislava a Košice.  Súťaž funguje tak, že za vyriešenie každej úlohy získava tím body a zadania ďalších, ťažších úloh. Po 120 minútach čistého času sa určí poradie škôl podľa počtu získaných bodov. Organizátormi súťaže Náboj sú na Slovensku vysokoškolskí študenti Univerzity Komenského a Univerzity Pavla Jozefa Šafárika.  23. marca 2018 sa tejto súťaže zúčastnili aj 2 tímy z našej školy. Tím Juniorov: Blaho Sebastián (1.C), Vörösová Timea (1.C), Tkáčová Nikola Natália (1.D), Žáková Simona (1.D) a Ozimák Sebastián (2.B). Za tím Seniorov sa súťaže zúčastnili: Hlavenka Patrik (4.C), Košnár Patrik, Košťál Martin, Lacková Ina, Marková Nikola (žiaci zo 4.D). Súťaž sme mohli sledovať aj online, a tak sme videli priebežné pozície našich súťažiacich. Žiaci sa popasovali s úloha dobre. Čo sa týka poradia, pod našimi súťažiacimi skončili ešte mnohé gymnáziá. Našim súťažiacim sa chcem poďakovať a dodať im chuť zabojovať aj do ďalšieho ročníka.