BEER BARTENDER JUNIOR

Dňa 27.marca 2019 sa študenti našej školy zúčastnili odbornej súťaže BEER BARTENDER JUNIORv kategórii čašník a kuchár. Súťaž organizovala SOŠ obchodu a služieb v Trenčíne v spolupráci s odborným garantom Pivovar Heineken zastúpeným p.Melišom. V súťaži čašník súťažili v disciplínach-odborný písomný test zameraný na znalosti technologického postupu výroby piva, na charakteristiku pivných štýlov a rozpoznanie v slepom teste podľa organoleptických vlastnosti druhy piva. Správne čapovanie piva z 3 rôznych výčapných kohútov-bežný, Nostalgia a Dávid. Pri prezentácii na voľnú tému sa hodnotil hlavne osobný prejav a obsah prezentácie. V týchto disciplínach nás reprezentoval študent 3. ročníka Sebastián Ozimák s celkovým umiestnením na 2.mieste. V odbore kuchár - príprava pokrmu s tématikou československej gastronómie na báze piva v modernej úprave našu školu reprezentovali študenti Denisa Nečníková /Bravčová panenka,karlovarský knedlík, slivková omáčka/ a Matúš Kollár /Staročeská sviečková, zemiakový knedlík, fialová mrkva/.