Erasmus+ Španielsko

V dňoch 29.09. 2018 až 6.10. 2018  sa naša škola opäť zúčastnila na projekte Erasmus +. Tohtoročnou zástavkou bolo Španielsko. Vycestovali sme v septembri, no príprava začala už koncom mája, kedy záujemcovia museli napísať motivačný list a museli prejsť pohovorom. Hoci záujemcov bolo veľa, vybraných nás bolo päť (Vanessa Vargová, Mária Rožeková z 2.C a Paulína Bačová, Alexandra Vargová a Marek Záhorák z 2.B).

V sobotu o 10:00 sme sa na parkovisku našej školy rozlúčili s našimi rodinami a následne sme vyrazili na viedenské letisko. Náš let bol pokojný a bezproblémový. Po dvoch hodinách sme konečne prileteli do  slnečnej Barcelony, kde nás už čakal šofér, ktorý nás odviezol do mesta Vic. Na autobusovej stanici nás už čakali naše usmiate hosťovské rodiny. Tam sme sa rozlúčili a každý išiel so svojou rodinou domov. V nedeľu sme trávili čas s rodinou, niekto bol na pláži, iní zasa na turistike.

V pondelok  ráno sme sa všetci stretli na hlavnom námestí mesta Vic. Našou prvou úlohou bolo zoznámiť sa so študentami z Holandska, Talianska, Portugalska a  Španielska. Neskôr sme navštívili miestnu radnicu, v ktorej nás privítal primátor mesta a porozprával nám o histórii mesta. Potom sme mali prehliadku mesta a išli sme sa zoznámiť s našou školou Sant Miquel. V škole sme prezentovali naše videá o start-upoch , mali sme lekciu o práci v skupine- Scrum a poobede sme si vyskúšali aj Katalánsku tradíciu- Human Towers.

Ďalší deň sme mali na pláne výlet do mesta Figueres kde sme navštívili múzeum Salvadora Dáliho, ktoré nás veľmi zaujalo. Pozreli sme si tiež pláž a dokonca, niektorí odvážlivci si aj zaplávali v mori. Po pláži sme navštívili historické mestečko Girona. Spolu sme sa odfotili na rôznych zaujímavých miestach a vytvorili sme si veľa pekných zážitkov a spomienok. V stredu sme sa v škole naučili niečo po katalánsky a boli sme tiež navštíviť modernú univerzitu UVic. Po prednáške o financovaní sme sa vybrali na spoločný obed. Potom išli niektorí na krátku turistiku či na bowling.

Štvrtok sme celý deň strávili v škole prípravou a prezentáciou našich start-up projektov, konkrétne sme sa venovali financovaniu projektov. Večer nás čakala spoločná večera v školskej jedálni, kde sme mali možnosť ochutnať miestnu kuchyňu.

V piatok na nás čakal  dlho očakávaný výlet do Barcelony. Navštívili sme veľkolepú stavbu Sagrada Familia, ktorá sa nám veľmi páčila. Neskôr sme sa boli pozrieť na futbalový štadión FC Barcelona, ktorý bol spojený aj s múzeom histórie klubu. Nasledoval vytúžený rozchod v centre mesta. Keď sme sa vrátili, miestny študenti nás prekvapili rozlúčkovým večierkom. Spolu sme sa najedli, zatancovali a užili si posledné strávené chvíle. V sobotu sme skoro ráno odlietali z Barcelony a poobede sme sa už šťastne vrátili domov. Týmto by sme sa chceli poďakovať celému vedeniu školy a hlavne pani profesorke Drobnej a Petruškovej za  nezabudnuteľný týždeň plný super zážitkov a skúseností.

 

Študenti 2.B a 2.C