Návšteva veľvyslankyne Albánska

V piatok 8.10.2021 navštívila našu školu pani veľvyslankyňa Albánskej republiky, jej Excelencia Enkeleda Merkuri.  Počas prehliadky priestorov školy pani veľvyslankyňu zaujala naša bylinková záhrada, krásne a obnovené priestory školy, ale aj moderne vybavené učebne na odbornú prípravu. Obdivovala aj množstvo ocenení, ktoré naši študenti získali v rôznych súťažiach na Slovensku, v Čechách i v zahraničí. Študent  Vladko Hrdý z 5.D ukázal pani veľvyslankyni  ako pripraviť tureckú kávu v džezve. Matteo Enev zo 4.B predviedol čínsky čajový rituál, aj japonskú prípravu čaju Matcha. Dievčatá z 5.B Viktória Krajmerová a Michaela Šišmičová predviedli zručnosti pri flambovaní ovocia. Študenti prvého a druhého ročníka pod vedením pani profesoriek prípravy jedál a technológií ukázali prácu v nových kuchynkách a prípravu jedla, ale aj hybridnú formu vyučovania na našej škole. Jej Excelencia po prehliadke školy a jednotlivých zručností študentov navrhla vedeniu školy možnú spoluprácu s albánskymi školami zameranými na gastronómiu a hotelierstvo.