Pavol Táborský je vicemajster Talianska

Náš študent Pavol Táborský zo 4.B sa v dňoch 6.-8.9. 2019 zúčastnil prestížneho závodu a stal sa vicemajstrom Talianska. Z jeho rozprávania sme sa dozvedeli:

,,Cez víkend som sa zúčastnil prestížneho závodu v Meke motosportu Rok Cup Italia, čo je talianske finále, ktoré sa konalo 60 km od Benátok v Adrii. Spomedzi 25 pretekárov sa mi podarilo kvalifikovať na nie veľmi dobrom 15. mieste. Po kvalifikácii sa idú tr krátke 10 kolové závody, v ktorých sa zbierajú trestné body (prvý 0 bodov, druhý 2 body, tretí 3 atď.). V prvom závode som po dvoch haváriách hneď v prvom kole skončil na 12. mieste a druhý pretek som udržal 12. miesto. Nasledujúci deň v nedeľu sa išiel posledný 3. závod, do ktorého som štartoval z 12. miesta avšak na rozdiel od soboty pršalo a dokázal som sa dostať postupne na prvé miesto a odskočiť druhému 7,5 sekundy, čo bol rozdiel medzi druhým a desiatim. Do finále sa štartuje podľa toho, kto získal najmenej trestných bodov v troch závodoch a ja s 24 bodmi som štartoval na 8. priečke, ale 5 minút pred štartom nám odmietol naštartovať motor, takže sa muselo rýchlo konať a za pomoci mechanikov talianskych súperov sme dokázali vymeniť motor za 3 minúty a stihol som štart, aj keď iba s tréningovým motorom . Štart sa celkom vydaril a posunul som sa na tretie miesto. Problém nastal, keď mi chýbal výkon na predbehnutie druhého a to ma stálo veľa času. Prvý utiekol a už som ho nedokázal dobehnúť. Cieľovú čiaru som nakoniec preťal na druhom mieste.“