Putovný Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera opäť doma !

Na pôde Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch sa už po tretíkrát stretli mladí nadšenci - someliéri, baristi, čokolatiéri, tea tendristi a po prvýkrát aj barmani na súťaži o Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera. V 5 odborných disciplínach si zmeralo sily 102 súťažiacich žiakov stredných škôl zameraných na hoteliérstvo a gastronómiu zo Slovenska i z Českej republiky. Po celý deň sa v príjemnej atmosfére miešali vône čokolády, kávy, čaju, vína či miešaných nápojov.

V súťažiach sa darilo aj našim žiakom.  Najväčší úspech zaznamenal Dávid Omelka z 3.C triedy, ktorý sa stal víťazom súťaže Slovak barista cup junior. Druhé miesta si vybojovali Andrej Šulka zo 4.D triedy v súťaži Mladý someliér a Jakub Matejovič z 5.B triedy v súťaži Barkultur competition junior.

V súčte bodov za všetky súťažné disciplíny sa naša škola umiestnila na 1. mieste a putovný  Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera sa po roku opäť vrátil na pôdu Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch.

 

Výsledky jednotlivých súťaží  TU