Volejbal

Hoteláci -  opäť zlatí vo volejbale

V dňoch 26.-27. apríla 2012 sa konala v Trnave VI. Župná olympiáda stredných škôl Trnavského samosprávneho kraja.

Naši chlapci si vybojovali postup na olympiádu víťazstvom na okresnom kole vo volejbale SŠ v Piešťanoch.

Okrem toho sa stali aj víťazmi Trnavského kraja a mali tak možnosť postúpiť aj na celoslovenské finále, ktoré sa však konalo v Starej Ľubovni, ale žiaľ v tom istom termíne ako Župná olympiáda.

Chlapci sa rozhodli pre účasť v Trnave z toho dôvodu, že na našej škole prebiehalo súčasne aj celoslovenské kolo v stredoškolskej odbornej činnosti, kde mali tiež svoje povinnosti v prvom rade ako žiaci školy.

Ale zvládli to všetko úplne úžasne, pretože hrať niekoľko hodín dopoludnia naplno volejbal, potom sa rýchlo vrátiť z Trnavy do Piešťan a tam si zodpovedne plniť do neskorej noci školské povinnosti, a na druhý deň ráno opäť hrať, to svedčí  nielen o zodpovednosti ale aj o veľkom nadšení. Sú to predovšetkým študenti Marek Tomeček z V. C, Martin Lesay zo IV.A a David Svitač v III.D. Samozrejme aj ostatí členovia družstva, ktorí išli reprezentovať našu školu napriek tomu, že žiaci mali v čase SOČ voľno.

Na Župnej olympiáde sa zúčastnilo 5 družstiev z kraja: SPŠ Trnava, SOŠ Hlohovec, Gymnázium J. Matušku Galanta,

Gymnázium L. Dúbravu Dun. Streda, Gymnázium Skalica a Hotelová akadémia Ľ. Wintera Piešťany.

Naši chlapci prehrali len s družstvom zo Skalice 1:2, ostatné zápasy vyhrali na dva sety.

Obhájili víťazstvo z minulého školského roka a zároveň si zabezpečili účasť na olympiáde GAUDEAMUS  IGITUR 2012 ( 14.-15. júna 2012 v Trnave).

Za najlepšieho smečiara bol vyhlásený náš študent Dávid Svitač.

O víťazstvo sa postaralo družstvo zložené z chlapcov:

Maroš Michalik (kapitán družstva),Marek Tomeček, Dávid Svitač, Martin Lesay, Tomáš Antalík, Jakub Samek, náhradník: Marco Bartovič

Chlapcom blahoželáme!!!!!!

Odkaz na článok