Eco H2O tour

V utorok 22.5. sme pripravili pre žiakov mladších ročníkov ekologické predstavenie s názvom Eco H2O Tour.

Eco H2O Tour je projekt bez časového ohraničenia a jeho iniciátorom je spevák a zanietený ochranca životného prostredia Thomas Puskailer. Obľúbený hudobník, herec a moderátor je príkladom, ako sa dá popularita zúročiť pri ochrane životného prostredia.

Projekt vznikol v spolupráci so Stromom života a Modrou školou, čo je dlhodobý vzdelávací program Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Jeho cieľom je zábavnou formou zvýšiť enviromentálne povedomie žiakov a priblížiť im tematiku vody a ochrany vodných zdrojov. Projekt je koncipovaný tak, aby postupne gradoval a držal si od začiatku až do konca pozornosť divákov. Thomas Puskailer a jeho kolegovia Martin Madej a Ondrej Antálek názornou formou približujú každú skutočnosť o vode od jej vzniku, kolobeh vody, skupenstvá, využívanie, zásoby vody, nedostatok, znečisťovanie a hlavne ako ňou neplytvať v domácnostiach.