Ekotopfilm - Envirofilm

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavítal v utorok 4. februára 2020 do Elektrárne Piešťany. Zúčastnili sa ho aj naši žiaci 1. B, 1. C a 1. D triedy. Pre návštevníkov bol pripravený pestrý program dokumentárnych filmov, ktoré preniesli diváka prostredníctvom filmového plátna do divokej prírody, ale aj priamo na pobrežia morí a oceánov.

Filmový program poskytol pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany - spôsob náhrady jednorazových plastov.

Program obsahoval aj krátke video „Je Sumatra raj alebo peklo na Zemi?“, ktorý priblížil problematiku vypaľovania dažďových pralesov pre plantáže palmy olejnej.

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. V rámci celoročnej tour prináša festival Ekotopfilm – Envirofilm do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka.

„Festivalové filmy ukazujú nielen krásu a moc prírody, odľahlé miesta doposiaľ nepoznačené ľudskou činnosťou, ale aj presný opak, negatívny dopad našej každodennej spotreby na životné prostredie. Ľudí však nechceme strašiť, chceme im priniesť informácie a motivovať ich k zmene, možno trošku varovať. Je potrebné sa poučiť zo zlých návykov a naštartovať v sebe zmenu.’’

upresnil zmysel podujatia generálny riaditeľ festivalu Peter Lím.