Erazmus Portugalsko

V dňoch 8.-14.4.2018 sme sa zúčastnili projektu Erazmus v Portugalsku. Po dlhej a vyčerpávajúceho ceste sme sa rozdelili do svojich hosťovských rodín. Každá rodinka bola veľmi príjemná, milá a vždy ochotná pomôcť či poradiť. Prvý deň, pondelok, začal v škole. Spoznávali sme sa s ostatnými ľuďmi z rôznych kútov sveta ako je Španielsko, Holandsko, Taliansko a samozrejme Portugalsko. Hrali sme rôzne zábavné hry a samozrejme to najpodstatnejšie, oboznamovali sme sa s celým projektom a so Start-Upom. Po škole sme mali každý svoj vlastný program vymyslený výmenným partnerom. V utorok sme v škole riešili SCRUM, robili zábavnú aktivitu s legom a takisto sme mali veľmi zaujímavú prednášku o Start-Upe s mladým a šikovným podnikateľom. Neskôr sme išli spoznávať mesto Braga v podobe hry Pedy-paper. Chodili sme po meste a oboznamovali sme sa s pamiatkami mesta. Tiež sme navštívili múzeum.
V stredu sme navštívili nádherný futbalový štadión v Brage. Štadión je vytesaný v skale a pre väčšinu z nás, hlavne pre chlapcov, to bol veľmi veľký zážitok. Sedeli sme vo VIP zóne a aj sme sa prechádzali po ihrisku. Keď sme sa vrátili každý mal vlastný program. Niektorí navštívili Bom Jesus, niektorí išli do mesta. Hneď ako sme sa vo štvrtok ráno zobudili pršalo. Pooblekali sme sa, naraňajkovali sme sa a išli do školy. Tam nás čakal autobus a vyrazili sme na dlhu cestu do Porta. Videli sme veľa zaujímavých pamiatok, Porto je prepletené krásnymi malými uličkami. Bohužiaľ nám celý čas pršalo, takze sme museli výlet skrátiť.
Štvrtok nám ale zlepšil aspoň rozchod v nákupnom centre a ked sme sa vrátili do Bragy, vecer sme šli nakupovať aj tam. Náš týždeň v Portugalsku sa blížil ku koncu a posledný deň sme zakončili v škole. Pracovali sme v skupinách na našich startupoch, ktoré sme následne prezentovali. V piatok nám dali do večera voľno, ktoré sme strávili v meste spolu aj s dvomi Talianmi. Naše posledné chvíle v Brage sme zakončili návratom do školy, kde nás čakala bohatá večera v podobe rôznych typických portugalských jedál a nesmelo chýbať ani tancovanie so všetkými  študentmi, s ktorými sme sa na záver rozlúčili. V sobotu nadránom sme prežili posledné chvíle s nasimi hostujucimi rodinami a znovu sa vybrali na dlhú cestu domov.