Festival Ekotopfilm 2023

Do Piešťan opäť zavítal filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý prináša výber víťazných filmov do Elektrárne Piešťany. Úvodnej časti sa zúčastnili aj žiaci 1. B a 1.D triedy. Program pre mládež predstavil dokumentárne a animované filmy. Žiaci mali možnosť zamyslieť sa nad filmami prostredníctvom postavičiek na plátne, pochopiť vážnosť situácie a zmeniť svoje správanie voči životnému prostrediu.

TAK SORRY!

Kampaň festivalu Ekotopfilm pokračuje ospravedlnením sa velikánom doby. „Vy ste vymysleli vodu vo fľaši, my fľašu vo vode.“ Takto znie odkaz kľúčového vizuálu kampane tohtoročného festivalu. Pán Wyeth je autor praktickej plastovej fľaše, ktorá mala uľahčiť život. Avšak my konzumenti, svojim nezodpovedným správaním odhadzujeme tieto fľaše do prírody, končia v oceánoch a na skládkach.Takto to nesmie pokračovať!