Olympijský deň

Olympijské heslo je citius, altius, fortius (rýchlejšie, vyššie, silnejšie) a olympiáda pochádza zo starovekého Grécka. Vychádza z myšlienky  pestovania celkového telesného i duševného zdravia človeka.
Olympijské hry sa pôvodne organizovali na oslavu gréckych bohov a počas olympijských hier sa nesmeli viesť vojny.

Záver školského roka sa niesol na našej škole aj v znamení športu. Na základe výzvy Trnavského olympijského klubu, v zastúpení predsedu pána Jána Godála , sme zorganizovali  1. ročník Olympijského dňa. Športovalo sa v rôznych oblastiach podľa vlastného výberu:

štafetový beh 4 členných družstiev / v peknom prostredí pieštanského parku/-  zvíťazila I.B trieda v zložení: Drličková Zuzana, Lehotska Olívia, Jankovichová beatw, Kubica Dábid/. Druhé miesto si vybojovala I.D trieda /Bobčeková Klára, Machovič Martin, Némethová Tereza, Trevisan Chiara/ a na treťom mieste skončila  II.A trieda /Čopová Timea, Kurovská Kristína, Šebeňová Lívia, Uhlík Viktor/

cyklisti – výborná bola skupina cyklistov, ktorá zamierla smerom na Hornú Stredu

korčule – najlepšie korčuliarky- Karolína Kolibárová – 1.A

Michaela  Šišmičová – 1.C

Bianka Šmatláková – 1.D

Nohejbalový turnaj dvojíc:

1.miesto:  Sebastián Ozimák – 2.B

Pavol Nálepa – 1. A

2.miesto:  Bálint Szabó -.4.  D

Adam Holán  -  4. D

3 miesto:  Martin Strelec -  2. A

Jaroslav Šešera – 2. A

Na záver boli najúspešnejsí  športovci odmenení diplomamy, medailami, upomienkovými predmetmi, ktoré venoval Olympijský výbor.