SOČ krajské kolo

V piatok 1.4.2022 sa konalo krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti.  Žiaci našej školy sa zapojili svojimi prácami do troch kategórií, súťažili v odboroch:  01Voľný čas,   08 Hotelierstvo, gastronómia a cestovný ruch  a  15 Ekonomika a riadenie.

V odbore Voľný čas žiačky Sandra Rusová a Sofia Pňakovičová z V.A spoločne s Paulínou Bačovou z V.B predstavili svoju  krásnu techniku maľovania na medovníčky, makronky ale aj drevené a iné výrobky vo svojej práci „Maľované radosti.“

V odbore Hotelierstvo, gastronómia a cestovný ruch žiačka V.A Terezka Budkeová súťažila s prácou „Fusion cuisine“, kde priblížila moderné trendy gastronómie, ktorá spája rôzne tradície a technologické postupy  rôznych kuchýň, miest a krajín .

Vladimír Hrdý z V.D  predstavil vo svojej práci „Moderné spôsoby servisu jedál a nápojov“ aktuálne trendy  servírovania v spojení so zážitkovou gastronómiou

V odbore Ekonomika a riadenie Ema Endelová z V.A  analyzovala problematiku uhlíkovej stopy a to, ako je tento problém vnímaný verejnosťou v práci „Externalita nadmernej výroby a spotreby – uhlíková stopa“.

Žiaci Ľubica Jurovatá  z V. C a Lukáš Bulla z V.A  vo svojej práci s názvom „Aromamarketing“   zisťovali vplyv vôní na preferencie zákazníka a ako môžu vône ovplyvniť návštevnosť podniku i zisk podniku

Všetky práce našich žiakov postúpili do slovenskej prehliadky SOČ, ktorá sa bude konať  v Bardejove, to znamená, že sme obsadili prvé a druhé miesta v krajskom kole.