Sprachdiplom - DSD II.

V školskom roku 2012/2013 sa DSD II. (Deutsches Sprachdiplom) vyučoval v triede V. A. Vyučujúcimi boli Mgr. D. Jánošíková a lektorka M. Bachen. Skúška DSD II pozostáva z písomnej a ústnej časti. Témy projektov: Vyrovnávanie tokov riek, Alkohol a jeho vplyv na mladých, Disco, Plastické operácie, Šport, Možnosti práce v zahraničí, Domáce zvieratá, Ochrana životného prostredia, Internet a jeho nebezpečenstvá, Porovnanie dopravy v hlavných mestách Slovenska a Nemecka, Reklama a jej vplyv na konzumné správanie sa mladých, Práca v zahraničí - jej výhody a nevýhody. DSD II. úrovne C 1 úspešne získali žiačky Katarína Turoňová, Nina Svítková, Monika Kochajdová. DSD II. úrovne B 2 úspešne získali žiačky Natália Fandlová, Veronika Pospíšilová, Dominika Halásová, Silvia Tašká. Žiačky Andrea Kohutovičová, Aneta Kovačiková, Petra Suchovská, Miriama Urbanová a Monika Balážiková získali certzifikát DSD II.

Všetkým žiačkám srdečne blahoželáme a veríme, že získanie DSD II. sa stane ich základom pre ďalšie úspešné štúdium na vysokej škole alebo v pracovnom živote.