Skvelá jeseň so Stromom života

Ekohotelácii zrealizovali projekt „Skvelá jeseň so Stromom života“. Cieľom nášho projektu bola výsadba novej zelene v areáli školy. Vďaka získanému grantu sme sa tentokrát rozhodli pre výsadbu do veľkorozmerných záhonových drevených kvetináčov – a to pre kombináciu úžitkovej zelene (do jedného kvetináča sme vysadili celoročné jahody, ktoré budú žiaci využívať pri príprave jedál a nápojov počas predmetov praktickej prípravy) a cibulovín vhodných pre opelivý hmyz (v druhom kvetináči sme vysadili tulipány, hyacinty, narcisy,...). Ako stanovisko sme zvolili pokojnejšie miesto na konci príjazdovej komunikácie. Samotnej výsadbe predbiehala príprava veľkorozmerných záhonových drevených kvetináčov, ktoré bolo potrebné poskladať. Následne sme kvetináče vyplnili fóliou po všetkých vnútorných stranách, do 2/3 naplnili popadanými listami a konárikmi, vrchnú časť sme pokryli cca 15 cm zeminou. Až potom nasledovala samotná výsadba jahôd a cibulovín. Vytvorili sme tak ďalšie príjemné prostredie v našom záhradnom areáli, ktoré bude počas roka nielen esteticky skrášľovať ale aj prinášať úžitok.