Exkurzia v Prahe

Na začiatku školského roka  sa žiaci 5. ročníka zúčastnili na 3 dňovej exkurzii v Prahe spolu s  pani profesorkami ekonomickych predmetov. Exkurzia sa začala 5. 9. 2018, keď sme po namáhavej ceste navštívili Žiškovsku vežu. Mali sme možnosť vidieť nádhernú nočnú panorámu Prahy z výšky 93 metrov.

Na druhý deň ráno nám začal náročný, no zaujímavý program. Najskor sme nahliadli do hotela Diplomat, ktorý je zároveň aj najväčším hotelom v meste. Personál nás previedol strediskami, rôznymi druhmi izieb od klasickej izby až po prezidentský apartmán. Hotel bol starší, a interiér pripomínal Veľkého Gatsbyho.

Druhý, ktorý sme navštívili bol Andel’s, ktorý bol viac modernejší no za to o čosi menší ako Diplomat. Izby sa nám veľmi páčili, najmä apartmán na štýl mezonet. Personál bol taktiež veľmi milý a ukázal nám ako to v kongresových hoteloch funguje v praxi.

Posledný hotel, do ktorého sme nahliadli bol hotel Angel, ktorý bol zase úplne odlišný od predchádzajúcich. Hral živými farbami a oproti modernému designu Andel’s pôsobil útulne. Ďalej sme mali prehliadku hotelov Corinthia, Hilton a Carlo IV.

Po prehliadkach hotelov sme mali možnosť zistiť čosi viac o meste, pretože nás po Prahe previedla pani sprievodkyňa. Dozvedeli sme sa veľa nových, zaujímavých vecí a spoznali plno krásnych miest ako napríklad  Vaclavske námestie alebo známy Orloj. Na záver dňa sme navštívili múzeum voskových figurín Grevín, kde sme sa mohli odfotiť so známymi osobnosťami nielen z Česka ale aj so svetoznámymi celebritami. Taktiež sme mali možnosť vytvoriť si projekt vlastnej voskovej figuríny, čo sa väčšine z nás páčilo asi najviac.

Posledný deň sa síce začal nepriaznivým počasím, no ani to nás neodradilo od nášho programu.  Navštívili sme Vysokú školu hotelovú kde nás pán Ing. Pavel Attl oboznámil s vyučovanými odbormi a problematikou cestovného ruchu. Následne sme sa lanovkou vyviezli na Petřín, kde sa nachádza rozhľadňa, z ktorej sme mali možnosť vidieť Prahu aj počas dňa. Našou ďalšiu zastávkou bol pražský hrad a Karlov most. Zvyšok dňa sme strávili nakupovaním suvenírov a vychutnávaním si českého jedla a piva.

Touto cestou sa chceme poďakovať pani profesorkám za krásnu exkurziu a veľa pekných zážitkov z Prahy.