Sladký festival Nitra Mlyny

V dňoch 20. - 22. októbra 2017 ožilo obchodné centrum Mlyny Nitra Sladkým festivalom. Návštevníci mali možnosť všetkými zmyslami vnímať atmosféru prípravy kávy a čokolády v rôznych podobách. Medzi mnohými vystavovateľmi a predajcami sa predstavili aj žiaci Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. Pred zrakmi návštevníkov piekli palacinky plnené orieškovým krémom a ovocím, čokoládové pralinky, zdobili čokoládu, predávali štúdle a múčniky. Baristi  Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera pripravovali pre návštevníkov festivalu rôzne druhy kávy.

Na pódiu sa vystriedalo množstvo pozvaných hostí, medzi ktorými bola aj žiačka našej školy. V priamom prenose pripravila dezert.

V sobotu sa konala prehliadka čokolatierov, ktorí preukázali svoju šikovnosť a kreativitu pri zhotovení  náhodne vylosovaného výrobku z čokolády.

Trojdňový festival mal obrovský úspech medzi návštevníkmi. Sme radi, že aj žiaci Hotelovej akdémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch prispeli svojím dielom k úspešnému priebehu Sladkého festivalu.