Župná olympiáda TTSK 2023 a Majstrovstvá SR - Super florbal pohár 2023

V dňoch 27. a 28.04.2023 v Trnave sa študenti našej školy zúčastnili XV. ročníka Župnej olympiády organizovanej TTSK v Trnave. V tomto ročníku dosiahli reprezentanti našej školy historické množstvo výborných umiestnení.

Umiestnenia a zostavy reprezentantov našej školy:

Atletika:

Filip Kubík – beh 3000m - I. miesto

Diana Slobodová – skok do diaľky – I.miesto

Basketbal chlapci:

Daniel Bene, Oskar Bobošík, Richard Janáč, Kamil Jankovič, Tomáš Javor, Timotej Kondrc, Jakub Raab, Šimon Sczyrzicki,  Tobias Talapka, Robert Korčok, Šimon Baláž – II. miesto.

Silový päťboj:

Lukáš Rúžička, Matúš Lenovský, Dušan Hladký, Martin Chalás – II. miesto

Nikola Kekišová - VI. miesto

 

Župnej olympiády sa zúčastnili aj naši futsalisti a florbalisti.

Futsalisti po bojovných výkonoch s kvalitnými súpermi obsadili 6. miesto, čo je pri silnej konkurencii veľmi dobrý výsledok, za čo si chlapci zaslúžia uznanie a pochvalu. Školu reprezentovali  Matúš Lenický, Kristián Španihel , Jakub Šimo, Matúš Vyšlan, Oliver Bocán, Jakub Šaulík, Lukáš Répáš, Alexander Šesták.

Florbalisti vyhrali turnaj bez straty bodu, a hoci v niektorých zápasoch prehrávali  0:2, dokázali vyhrať. Samotné finále skončilo 1:1, o našom víťazstve rozhodol v predĺžení zlatým gólom Matúš Pavlíček. Za zmienku a pochvalu ešte stojí, že náš brankár Jakub Korvín sa stal najlepším brankárom turnaja a náš hráč Matúš Pavlíček sa stal najlepším hráčom turnaja, čo je takisto veľký úspech.

Chlapcom za tento výnimočný úspech gratulujeme.

 

Víťazstvo na Župnej olympiáde nás posunulo na historickú účasť -  Majstrovstvá  SR  - Super florbal pohár 2023 stredných škôl, ktoré sa konalo 2 . - 3. .5. 2023 v Trenčíne. V konkurencii výborných tímov z celého Slovenska  ( športové gymnáziá,  florbalové akadémie a športové triedy z rôznych škôl Slovenska ) sme obsadili 7. miesto. Pri troške šťastia to mohlo byť aj lepšie...snáď  nabudúce. Už samotná účasť  bol veľký športový a spoločenský zážitok. Gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. Reprezentanti vo florbale :  Jakub Pavlíček, Maximilián Šlosárik, Sebastián Valentovič, Kristián Fedorek, Tadeáš Voltemar, Matej Matúšek, Michal Šimun, Richard Mlynárik, Jakub Lovrant, Noel Kreuz,  Matúš Beťko.  Jakub Korvín.