Podkategórie

Ekotopfilm - Envirofilm

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavítal v utorok 12. februára do Elektrárne Piešťany. Zúčastnili sa ho aj naši žiaci 1. B a 1. C triedy. Pre návštevníkov bol pripravený pestrý program dokumentárnych filmov, ktoré preniesli diváka prostredníctvom filmového plátna do divokej prírody, ale aj priamo do centra nelegálneho obchodu.

Filmový program poskytol pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany - odhalil čierny trh so slonovinou alebo spôsob náhrady jednorazových plastov.

Program bol obohatený o zaujímavú diskusiu Palmový olej a pytliactvo – Je Sumatra raj alebo peklo na Zemi?, ktorá priblížila problematiku vypaľovania dažďových pralesov pre plantáže palmy olejnej a tiež bezohľadného pytliactva.

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. V rámci celoročnej tour prináša festival Ekotopfilm – Envirofilm do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka.

„Naša spoločnosť sa mení, naše prostredie je už iné. Obdobie, ktoré v súčasnosti žijeme, je výrazne ovplyvnené ľudskou činnosťou. Vidíme to v našich festivalových filmoch každý rok. Tento rok premietame niekoľko filmov, ktoré dokazujú, že naša planéta je už odlišná, ako sme ju poznali. Ľudia často myslia iba na svoj komfort a neplánujú zmeniť svoj životný štýl. My sa snažíme verejnosť inšpirovať k zmene,“ upresnil zmysel podujatia generálny riaditeľ festivalu Peter Lím.