EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV 2023

Dňa 26. septembra 2023 učitelia cudzích jazykov na našej škole pripravili pri príležitosti Európskeho dňa jazykov rôzne aktivity pre študentov. Cieľom tohto dňa je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti, interkultúrneho porozumenia i celoživotného vzdelávania. Počas Európskeho dňa jazykov naši študenti vytvárali spoločenské hry formou skupinovej práce, ktorá bola zameraná na rozvoj spolupráce a kreativity. Učitelia budú vytvorené hry používať i na ďalších vyučovacích hodinách ako warm-up aktivity. Okrem tvorivých aktivít pripravili kolegynky vyučujúce francúzsky jazyk pre tretiakov stretnutie so študentami, ktorí sa zúčastnili letnej zahraničnej praxe vo Francúzsku a Španielsku. Počas prezentácie a diskusie získali študenti dôležité informácie z prvej ruky a mali možnosť pýtať sa na detaily, o ktorých vedia len tí, ktorí si zahraničnú prax vyskúšali na vlastnej koži. Ďakujeme všetkým kolegom za spoluprácu a študentom za skvelé a veselé nápady.