Informatická súťaž iBobor

Vo štvrtok  9. novembra 2023 sa žiaci prvých ročníkov zúčastnili informatickej súťaže iBobor. Žiaci súťažili online v kategórii Junior.

Čo je ibobor? V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

Naši žiaci súťažili v súťažnej kategórii Junior. Súťaž pozostávala z piatich ľahkých, piatich stredne náročných a piatich ťažkých úloh. Na vyriešenie bolo vyhradených 40 minút.

Úspešnými riešiteľmi sa stali 2 žiaci:

1. A triedy – Tomáš Ďuriška (90,97 percentil) a

1. B triedy – Filip Pacalaj (87,45 percentil).

Srdečne blahoželáme a ostatným žiakom ďakujeme za účasť v súťaži.