Matematický klokan

Matematický klokan je medzinárodná matematická súťaž, ktorá vznikla v roku 1991 vo Francúzsku. Oficiálnym usporiadateľom súťaže je Asociácia KSF – Kangourou sans frontiéres (Klokan bez hraníc). Združuje už viac ako 60 krajín z Európy, Ázie, Ameriky, a dokonca aj z Afriky. Aj naši žiaci sa zapojili do tejto najväčšej matematickej súťaže na svete. Chceli by sme vás oboznámiť s najúspešnejšími žiakmi našej školy, ktorí sa zapojili do tohto ročníka, ktorý prebiehal 20. marca 2017 a oficiálne výsledky boli zverejnené 10. apríla.

Súťažiaci boli rozdelení do dvoch kategórii Kadet 012 ( žiaci 1. a 2. ročníka) a Junior 034 (žiaci 3. a 4. ročníka).

V kategórii Kadet 012 boli najúspešnejší títo žiaci:

PSALMAN Lukáš – 2.A

LAKTIŠOVÁ Veronika – 2.D

KRČKOVÁ Katarína – 2.A

CHUDÁ Radoslava – 1.C

V kategórii Junior 034 boli najúspešnejší títo žiaci:

KOŠNÁR Patrik – 3.D

KOŠŤÁL Martin – 3.D

HOLÁN Adam - 3.D

SLOBODA Andrej – 3.C

ZENKO Samuel – 3.D

Všetkým gratulujeme a zvlášť by sme chceli vyzdvihnúť najväčší úspech Košnára Patrika, ktorý sa dostal medzi 50 najlepších riešiteľov z celého Slovenska v kategórii Junior 034