Písanie lyriky a prózy v nemeckom jazyku aj na HAĽW

Slávnostné vyhodnotenie víťazov  literárnej súťaže  v písaní lyriky a prózy pod názvom  „ 10. HAINBURGER JUGEND-AUTOREN-WETTBEWERB – 2011“ sa konalo 10. júna 2011 v Hainburgu.

Na vyhodnotení sa zišlo viac než 150 študentov z dvanástich škôl zo štyroch štátov Europskej únie ( Nemecko, Poľsko, Rakúsko a Slovensko). Do súťaže sa zapojili aj študenti Hotelovej akadémie Ľ.Wintera, Gymnázia Pierra Coubertina a Strednej odbornej záhradníckej školy v Piešťanoch.

Za účasť v literárnom workshope zúčastnené školy  ako aj ich študenti získali certifikát . Víťazmi z piešťanských škôl sa stali študentky Denisa Šeďová a Lucia Uhrínová z Hotelovej akadémie Ľ. Wintera . Obidve dievčatá  boli odmenené cenou  vo forme finančnej odmeny.

Do  Zbierky literárnych textov 2011,  zostavenej  z vybraných lyrických  a prozaických diel  študentov , boli zaradené  aj  malé „  poetické výtvory “ nasledovných študentov:

Matúš Gregorka    - Stredná odborná škola záhradnícka

Adam Tarana         - Gymnázium Pierra Coubertina

Simona Bóriová     - Gymnázium Pierra Coubertina

Tomáš Ďuračka      - Hotelová akadémia Ľ. Wintera

Denisa Hochelová  - Hotelová akadémia Ľ. Wintera

Sofia Kutruczová    - Hotelová akadémia Ľ. Wintera

Srdečne všetkým gratulujeme   a želáme veľa úspechov v ďalšom ročníku súťaže v  tvorivom písaní lyriky a prózy  v nemeckom jazyku.

Mgr.  Jana  Macháčová