Svetový deň cestovného ruchu

Každoročne si 27. septembra pripomíname význam cestovného ruchu pre medzinárodnú spoluprácu, posilňovanie svetového mieru, ochranu prírody a kultúrneho dedičstva, znižovanie chudoby a nezamestnanosti vo svete a celkové zlepšovanie kvality života. tento rok sa oslavy niesli v duchu témy Udržateľný cestovný ruch ako nástroj pre rozvoj, pričom hosťujúcou krajinou bol Katar.

Pri tejto príležitiosti sa na našej škole pripravil program pre žiakov 2. ročníka o zaujímavostiach z oblasti cestovného ruchu na Slovensku i v zahraničí. Našim hosťom bol Ing. Štefan Šiška, riaditeľ Rezortu Piešťany - združenia oblastnej organizácie cestovného ruchu. Predniesol najnovšie informácie z aktivít tejto organizácie, ktoré sa realizujú pre rozvíjanie cestovného ruchu na území svojej pôsobnosti.