Workshop na tému Ľudské práva

Dňa 13. 02. 2013 sme sa zúčastnili workshopu na tému Ľudské práva. Keďže naša škola je zapojená do projektu Škola spolupracujúca s UNICEF, prišiel medzi nás junior ambasador Ameer MAYYAHI, aby nás oboznámil s existenciou a činnosťou organizácie UNICEF, s ľudskými právami.

Tento sympatický Iračan nám rozprával o životných príbehoch osamelých, chudobných a hladujúcich sirôt v Afrike či Ázii.

Jeho rozprávanie nás prenieslo do úplne odlišného sveta, ako je ten náš. Do sveta, kde pre ľudí nie je samozrejmosťou, že otočia vodovodným kohútikom a potečie im pitná voda. Do sveta, kde je na dennom poriadku strach o holý život a život vlastnej rodiny. Kde chudoba neumožňuje zabezpečiť kvalitné vzdelanie pre všetky deti.

No napriek vážnosti a pochmúrnosti týchto príbehov neprišiel s cieľom zarmútiť nás. Chcel upozorniť na tieto problémy a naučiť nás vážiť si "luxus", v ktorom žijeme. Celá prednáška sa niesla v príjemnom duchu. Uvedomili sme si, že naše malé každodenné problémy sú v porovnaní s problémami detí, ktoré nemajú v podstate nič, úplnými banalitami.

Trieda I.A a I.B